Třetí největší realitní společnost na světě Cushman & Wakefield Inc. je prý na prodej. List The Wall Street Journal s odvoláním na informované zdroje napsal, že italská rodina Agnelliových, která firmu kontroluje prostřednictvím své holdingové firmy Exor, nabídla svůj podíl k prodeji.

Podle listu Exor najal firmy Goldman Sachs a Morgan Stanley, aby našly kupce pro podíl. Exor prý dává přednost soukromému zájemci a nechce podíl prodat přímému konkurentovi.

Agnelliovi v současnosti vlastní ve firmě 81 procent. Před osmi lety zaplatili za koupi podílu 67,5 procenta 565,4 milionu USD (13,7 miliardy Kč). Nyní by z prodeje mohli získat až dvě miliardy USD, dodal list.

Firma Cushman & Wakefield oslaví za dva roky 100. výročí vzniku. Má zhruba 250 kanceláří v 60 zemích světa včetně České republiky. Za rok do konce září 2014 firma vykázala hrubý provozní zisk 163 milionů USD.

Rodina Agnelliových, která také kontroluje automobilku Fiat Chrysler Automobiles, poprvé vstoupila do firmy v polovině 80. let, kdy koupila minoritní podíl v Rockefeller Group. Ta byla vlastníkem firmy Cushman & Wakefield. Skupinu Rockefeller později koupila Mitsubishi Estate a Agnelliovi pak v roce 2006 od Mitsubishi koupili podíl 67,5 procenta v Cushman. Později svůj podíl navýšili. Zbývajících 19 procent ve firmě drží zaměstnanci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru