Americké akcie v úterý mírně posílily díky nadějím na dohodu ohledně řešení řeckého dluhu. Index S&P 500 tak poprvé v historii překonal hranici 2100 bodů. Na trhu však nadále panuje nejistota, a to mimo jiné kvůli situaci na Ukrajině.

Index Dow Jones, který zahrnuje akcie třiceti předních podniků, stoupl o 0,16 procenta na 18 047,58 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil rovněž o 0,16 procenta na 2100,34 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite si připsal 0,11 procenta na 4899,27 bodu.

Atény v pondělí odmítly jako "absurdní" a "nepřijatelný" návrh, který počítal s žádostí Řecka o šestiměsíční prodloužení jeho mezinárodního záchranného programu. Jednání nové řecké levicové vlády s jejími věřiteli z eurozóny tak skončilo krachem už podruhé za posledních pět dnů.

V úterý některá média informovala, že řecká vláda hodlá předložit věřitelům žádost o šestiměsíční prodloužení dohody o půjčce, z níž se má ale oddělit část dříve slíbených úsporných opatření a reforem.

Na devizovém trhu se euro díky nadějím na dohodu Řecka s věřiteli zotavilo ze ztrát, které mu způsobil pondělní neúspěch jednání. Jednotná evropská měna v úterý stoupla o půl procenta na 1,1410 dolaru, vzhůru jí pomohla rovněž zpráva o růstu důvěry investorů a analytiků v německou ekonomiku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru