Oslavy svatého Valentýna se pro Čechy pomalu stávají samozřejmostí. Letos tento svátek plánuje slavit 7 z 10 Čechů. Třetina Čechů přitom stráví tento svátek u romantické večeře, další třetina pak dá raději přednost oslavám v soukromí. V průměru plánují Češi za večeři utratit 675 korun. Dalších 535 korun plánují vydat za valentýnský dárek. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank.  

"Z našeho průzkumu vyplývá, že důvěra v ekonomiku a silnější chuť veřejnosti k nakupování se promítla také do výdajů za dárky na Valentýna," okomentoval Tomáš Veselý, ředitel depozitních produktů Equa bank.

Každý druhý muž se chystá přinést ženě květinu, ženy naopak své partnery obdarují nejčastěji sladkostmi (31 % dotazovaných). Necelá pětina žen pak připravuje pro své partnery překvapení v podobě masáže. Na své si přijdou i domácí mazlíčci. Těm koupí drobný dárek každý čtvrtý Čech. Stejný počet dotázaných rovněž plánuje oslavit Valentýna kromě své polovičky také s milencem či milenkou. 

Zlatníci se radovat nebudou

Pouze necelé procento mužů, kteří plánují letos slavit Valentýna, kupuje k této příležitosti dárek v podobě zásnubního prstenu. Celkově šperkem potěší drahou polovičku jen necelá čtyři procenta Čechů.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.