Česká národní banka upozornila na podezřelé aktivity společnosti MYFXMONEY. Tato firma nemá v současné době žádné oprávnění k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a ČNB nad ní nevykonává dohled. Případná investice není tak ze zákona pojištěna, upozornila centrální banka.

Firma MYFXMONEY se prostřednictvím svých internetových stránek prezentuje jako mezinárodní obchodní společnost spadající pod regulační a dohledový orgán (FSA) Saint Vincent and the Grenadines. Zároveň se na dalších internetových stránkách prezentuje jako český investiční fond s licencí ČNB.

Seznamy registrovaných a regulovaných subjektů ČNB zveřejňuje na svých webových stránkách.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru