Jihokorejský soud v Soulu uznal čtyřicetiletou dceru šéfa Korean Air Čo Jang-hoo vinnou z porušení mezinárodního práva týkajícího se letecké přepravy a odsoudil ji na rok do vězení. Prokuratura původně požadovala tříletý trest.

Bývalá viceprezidentka společnosti Heather Cho začátkem prosince minulého roku nařídila zastavení startu letadla Korean Air na pravidelné lince z New Yorku a návrat zpět na stojánku. Důvodem byl konflikt s palubním personálem, který jí podle ní nevhodným způsobem naservíroval makadamové oříšky.

Čo Jang-ho, se za chování své dcery již dříve omluvil a projevil politování, že svoji dceru nevychoval lépe.

Letecká společnost Korean Air vlastní 44procentní podíl v ČSA.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru