Velký zájem projevují dopravci o železniční cestu z Plzně do Mostu. Jde o první dotovanou trať v dálkové dopravě, na které by mohl jezdit někdo jiný než České dráhy.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) totiž vypsal soutěž na nového dopravce, který bude státem objednané rychlíky mezi Plzní a Mostem jako jediný provozovat. A to od prosince příštího roku na dalších 15 let.

"Arriva má zájem zúčastnit se výběrového řízení na provozování linky dálkové dopravy Plzeň-Most. Skupina Deutsche Bahn (pod niž Arriva spadá - pozn. red.) má k dispozici různé typy motorových jednotek, které by mohly vyhovovat podmínkám zadávacího řízení," řekl HN obchodní ředitel Arrivy Jiří Nálevka. Konkrétní rozhodnutí o podání nabídky ale učiní až poté, co se důkladně seznámí se zadávací dokumentací.

Z ní vyplývá, že největší váhu, konkrétně 92procentní, bude mít při hodnocení nabídek to, jak velké dotace budou dopravci žádat. Ministerstvo předpokládá, že za patnáctiletý provoz vyplatí na této podpoře 695 milionů korun.

Mezi další požadavky výběrového řízení patří zajištění vagonů 1. třídy, dostupnost internetového připojení či existence zásuvek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru