Webové stránky elektrárenské společnosti ČEZ byly přes 10 hodin nedostupné. Investoři a zákazníci, kteří se chtěli dostat k informacím, měli smůlu. Prohlížeče jim hlásily, že stránku nelze načíst.

Investoři se tak například nemohli dostat k důležitým informacím, jako jsou třeba zprávy o hospodářských výsledcích nebo o vývoji cen akcií.

Podle mluvčího společnosti Ladislava Kříže šlo o technický problém. "Upgradovali jsme síťový prvek firewallu," upřesnil. Na výpadek webových stránek byla společnost upozorněna až zvenčí.

Zákaznická služba ČEZ on-line, jejímž prostřednictvím mohou zákazníci platit nebo sledovat spotřebu energií, byla podle Kříže v provozu. "V 10 hodin dopoledne jsme chybu odstranili," dodává.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru