Nabídka nových volných bytů v Praze převyšuje poptávku o 12,5 procenta. Aktuálně je k dispozici 6750 nových bytů, loni jich developeři prodali celkem 5950, uvedla ve čtvrtek developerská společnost Skanska Reality.

Na konci loňského roku developeři podle firmy nabízeli 1250 dokončených neprodaných bytů. Průměrná nabídková cena loni stagnovala na 58 tisících korun za metr čtvereční.

Nové byty tak zůstávají levnější než před několika lety. Zatímco v roce 2010 by sedmdesátimetrový byt 3+kk bez příslušenství v Praze průměrně stál 4,47 milionu korun, nyní tento byt vyjde na 3,997 milionu korun.

"Průměrné ceny za metr čtvereční stále stagnují, což je způsobeno přidáváním levných projektů v okrajových částech Prahy. Také hypotéky jsou na rekordně nízké úrovni. Ke konci loňského roku byly průměrně na 2,37 procenta," uvedla generální ředitelka Skanska Reality Naděžda Ptáčková. Podle ní tak stále trvá období výhodné pro koupi nové nemovitosti.

Mezi lokalitami s největším počtem nově zahájených projektů jsou Horní Měcholupy, Stodůlky, Háje, Braník, Hloubětín a Letňany. "Součet nově zahájených bytů v těchto lokalitách dává dohromady zhruba dvě třetiny celkového objemu nově zahájených projektů ve třetím čtvrtletí 2014," uvedla Skanska Reality.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru