Nabídka nových volných bytů v Praze převyšuje poptávku o 12,5 procenta. Aktuálně je k dispozici 6750 nových bytů, loni jich developeři prodali celkem 5950, uvedla ve čtvrtek developerská společnost Skanska Reality.

Na konci loňského roku developeři podle firmy nabízeli 1250 dokončených neprodaných bytů. Průměrná nabídková cena loni stagnovala na 58 tisících korun za metr čtvereční.

Nové byty tak zůstávají levnější než před několika lety. Zatímco v roce 2010 by sedmdesátimetrový byt 3+kk bez příslušenství v Praze průměrně stál 4,47 milionu korun, nyní tento byt vyjde na 3,997 milionu korun.

"Průměrné ceny za metr čtvereční stále stagnují, což je způsobeno přidáváním levných projektů v okrajových částech Prahy. Také hypotéky jsou na rekordně nízké úrovni. Ke konci loňského roku byly průměrně na 2,37 procenta," uvedla generální ředitelka Skanska Reality Naděžda Ptáčková. Podle ní tak stále trvá období výhodné pro koupi nové nemovitosti.

Mezi lokalitami s největším počtem nově zahájených projektů jsou Horní Měcholupy, Stodůlky, Háje, Braník, Hloubětín a Letňany. "Součet nově zahájených bytů v těchto lokalitách dává dohromady zhruba dvě třetiny celkového objemu nově zahájených projektů ve třetím čtvrtletí 2014," uvedla Skanska Reality.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru