Registr plátců daně z přidané hodnoty (DPH) se začíná plnit nespolehlivými plátci. Zatímco v dubnu 2014, po prvním roce své existence, evidoval 62 nespolehlivých plátců, v listopadu loňského roku jich bylo celkem 149, a aktuálně počet nespolehlivých plátců DPH dosáhl 165. Téměř 70 procent společností v registru tvoří malé firmy s tržbami do 10 milionů korun, nicméně nejvíce přibývá společností s tržbami mezi 10 a 60 miliony korun. Vyplývá to z analýzy poradenské společnost Bisnode. 

Nejvíce nespolehlivých plátců DPH má sídlo v Praze (74, což představuje 45 procent), s odstupem následují Jihomoravský (24 procent) a  Plzeňský kraj (7 procent). Naopak nulu má Olomoucký kraj. 

„Registr nespolehlivých plátců DPH, který vznikl jako opatření proti daňovým únikům a podvodům, po téměř dvou letech svého fungování postupně začíná plnit svou funkci. Počet nespolehlivých plátců kontinuálně roste. Navíc od letošního roku finanční správa zpřísnila podmínky takzvaného nespolehlivého plátce, a tak očekáváme, že se počet společností v registru bude i nadále zvyšovat,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.  Současně dodává: „Každé podnikání s sebou nese rizika. Precizním prověřováním obchodních partnerů lze rizika plynoucí z obchodního styku efektivně snižovat. My našim klientům doporučujeme pečlivé prověřování obchodních partnerů.“

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.