Německý automobilový koncern Daimler v loňském roce zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných vlivů o 27 procent na rekordních 10,1 miliardy eur (280 miliard korun). Firma dodala, že akcionářům za loňský rok vyplatí rekordní dividendu a zaměstnancům rekordní odměny. Upozornila, že v letošním roce počítá s dalším růstem provozního zisku i tržeb.

V loňském roce tržby společnosti stouply o deset procent na rekordních 130 miliard eur. Firma, která vyrábí například luxusní automobily Mercedes Benz, již dříve uvedla, že loni zvýšila prodej o osm procent na více než 2,5 milionu vozů.

Zaměstnanci Daimleru dostanou za loňský rok jednorázovou odměnu 4350 eur (přes 120 tisíc korun). Firma se rovněž rozhodla zvýšit dividendu na 2,45 eura na akcii z 2,25 eura v předchozím roce.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a stane se jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily. Kromě osobních automobilů vyrábí také nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru