Mladí právníci mají jasno: kdyby si mohli vybrat zaměstnavatele podle svých představ, chtěli by pracovat pro stát, například na ministerstvu nebo v jiném úřadu, pro mezinárodní politické organizace nebo pro policii či armádu. A to i když je jasné, že zde nedostanou takový plat, jako kdyby pracovali pro soukromou firmu.

Právě tyto instituce se umístily na prvních třech místech jako nejžádanější zaměstnavatelé pro studenty právnických fakult. A práce pro stát velmi láká také studenty přírodních věd.

Ukazuje to rozsáhlý průzkum mezi více než 13 tisíci posluchači českých vysokých škol a univerzit, který na konci roku provedla švédská společnost Universum a česká mediální a komunikační agentura Studenta Media. Letos se výsledky tohoto průzkumu vyhlašují v Česku podruhé.  

Velmi úspěšný byl stejně jako loni Google, který je nejatraktivnějším zaměstnavatelem pro studenty ekonomie a IT. Studenty technických oborů nejvíc láká, stejně jako loni, Škoda Auto. "Škoda umožňuje studentům vysokých škol už během studia uplatnit získané znalosti v podnikové praxi prostřednictvím odborných stáží, během nichž mohou za podpory našich odborníků vypracovat i svou závěrečnou práci," říká Bohdan Wojnar, člen představenstva Škody. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Studenti ekonomie a IT by nejraději pracovali v Googlu.
  • U právníků a studentů přírodních věd vedou státní instituce.
  • U mladých techniků boduje Škoda Auto.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.