Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), která v tuzemsku vlastní televizi Prima a další stanice, zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 80 procent na 471 milionů švédských korun (1,4 miliardy korun).

Celkové tržby společnosti stouply o sedm procent na 4,4 miliardy SEK, tržby českých aktivit se však při stálých měnových kurzech snížily o 15 procent. Například v Bulharsku ale příjmy společnosti vzrostly o 12 procent a v Estonsku, Litvě a Lotyšsku dohromady o dvě procenta.

Provozní zisk MTG ve čtvrtém čtvrtletí stoupl pouze o dvě procenta na 468 milionů SEK. Mírně však překonal očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na 462 milionů SEK. V celém loňském roce zůstal čistý zisk MTG téměř beze změny na 1,17 miliardy SEK, zatímco tržby stouply o 12 procent na 15,75 miliardy SEK.

Pokles čtvrtletních tržeb českých aktivit podle firmy odráží silnou konkurenci na trhu a vysokou úroveň tržeb ve stejném období předchozího roku. Podíl MTG na sledovanosti ve věkové kategorii 15 až 54 let na českém trhu bezplatných komerčních televizí se ve čtvrtém čtvrtletí nicméně zvýšil na 36,3 procenta z 34,1 procenta před rokem, uvedla firma na svých internetových stránkách.

Provozní zisk divize bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o 18,5 procenta na 109 milionů SEK. V celém loňském roce však klesl o 21 procent na 199 milionů SEK.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru