V londýnské aukční síni Sotheby's se v úterý vydražil vzácný obraz Velký kanál od francouzského impresionisty Clauda Moneta. Neznámý kupec za něj dal 23,67 milionu liber (868 milionů korun), uvedla aukční síň na svém portálu.

Velký kanál je jedním ze série šesti pohledů na benátský kostel Santa Maria della Salute, který Monet zachytil ze schodů Palazzo Barbaro v roce 1908. Obraz byl podle webu posledních osm let v zápůjčce londýnské Národní galerie.

Úterní cena není za Monetovo dílo zdaleka nejvyšší. Například za malířovy Nymfy získala Sotheby’s loni v červnu v přepočtu 1,1 miliardy korun. Jezírko s lekníny se v roce 2008 na aukci Christie's v Londýně prodalo v přepočtu za 1,95 miliardy korun.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru