V londýnské aukční síni Sotheby's se v úterý vydražil vzácný obraz Velký kanál od francouzského impresionisty Clauda Moneta. Neznámý kupec za něj dal 23,67 milionu liber (868 milionů korun), uvedla aukční síň na svém portálu.

Velký kanál je jedním ze série šesti pohledů na benátský kostel Santa Maria della Salute, který Monet zachytil ze schodů Palazzo Barbaro v roce 1908. Obraz byl podle webu posledních osm let v zápůjčce londýnské Národní galerie.

Úterní cena není za Monetovo dílo zdaleka nejvyšší. Například za malířovy Nymfy získala Sotheby’s loni v červnu v přepočtu 1,1 miliardy korun. Jezírko s lekníny se v roce 2008 na aukci Christie's v Londýně prodalo v přepočtu za 1,95 miliardy korun.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru