Řecký premiér Alexis Tsipras v úterý zahájil v Římě cestu po několika evropských metropolích v rámci přesvědčovací kampaně za prosazení revize splátek řeckých dluhů, a to v rámci mezinárodního programu pomoci. Tsiprase přijme italský premiér Matteo Renzi.

V italské metropoli bude i řecký ministr financí Janis Varufakis, který od neděle již jednal v Paříži a v Londýně se svými protějšky.

Tsipras pak ve středu zamíří do Bruselu, kde se setká s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Odpoledne jej přijme v Paříži francouzský prezident François Hollande.

Francie a Itálie jsou považovány za dva potenciální spojence Řecka v otázce splácení řeckého dluhu. Tvrdý postoj vůči zadluženému Řecku naopak zastává Německo, které chce, aby Atény pokračovaly v požadovaných reformách. Řecko sice hodlá zaplatit veškeré peníze, které dluží, nicméně za jiných podmínek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru