Někdejší ministr financí Pavel Mertlík se stal novým rektorem Škoda Auto Vysoké školy.

Na postu nahradil Petra Šulce. Ten byl nejen rektorem, ale i prorektorem pro studijní záležitosti a rozhodl se zůstat pouze ve funkci prorektora.

"Jsem přesvědčen, že v docentu Mertlíkovi škola získá odborníka, který pomůže s rozvojem všech jejích oblastí," uvedl člen představenstva Škoda Auto za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar.

"Petru Šulcovi patří poděkování za veškerou práci, kterou jako rektor vysoké školy vykonal. Jsem rád, že bude nadále vykonávat pozici prorektora pro studijní záležitosti," dodal Wojnar.

Pavel Mertlík je předním českým ekonomem a dlouholetým vysokoškolským pedagogem. V letech 1998 až 2001 byl místopředsedou vlády za ČSSD a od roku 1999 i ministrem financí. Po odchodu z vlády působil jedenáct let jako hlavní ekonom Raiffeisenbank.

Specializuje se na mikroekonomii, makroekonomii, institucionální ekonomii, hospodářskou politiku nebo dějiny ekonomických teorií.

Od září 2012 byl Mertlík rektorem Bankovního institutu vysoké školy (BIVŠ). Ta ho na svých webových stránkách stále uvádí jako předsedu akademické rady. Ve funkci rektora BIVŠ ho vystřídal František Pavelka.

Ten v minulosti pracoval jako náměstek federálního ministra financí a následně jako generální ředitel a předseda představenstva Wüstenrot.

Soukromá vysoká škola Škoda Auto byla založena v roce 2000. V roce 2013 tam bylo zapsáno 1200 studentů. Jedná se o jedinou firemní vysokou školu v Česku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru