Strojírenské společnosti působící v ČR a exportující do Ruska budou muset kvůli sankcím uvaleným na Rusko hledat nová odbytiště až pro pětinu své produkce. Strojaři vidí potenciál především v dalších evropských zemích, hlavně v sousedním Německu. Podle výsledků Studie českého strojírenství zpracované analytickou společností CEEC Research zaplní ruský trh výrobky z Asie.

Sankcí uvalených Evropskou unií na Rusko se obávají strojírenské firmy napříč Českou republikou. Výzkum realizovaný s řediteli strojírenských společností v posledním čtvrtletí roku 2014 analytickou společností CEEC Research tyto obavy potvrzuje. Tržby společností exportujících do Ruska klesnou v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, a to v průměru o 18, respektive 19 procent. Velké společnosti by v letošním roce dle očekávání svých ředitelů mohly přijít o 20 procent tržeb. V příštích dvou letech by se pak mohlo jednat až o 27 procent tržeb.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru