Chemička Synthesia vloni utržila 3,72 miliardy korun, přičemž tržby se meziročně zvýšily o 360 milionů korun. Letos podnik, který patří k největším zaměstnavatelům v regionu, plánuje zhruba pětiprocentní růst tržeb. Novinářům to ve středu řekl generální ředitel Josef Liška. Společnost patří od roku 2002 koncernu Agrofert Andreje Babiše.

"Naše hospodaření je dlouhodobě ziskové a roste řádově i o desítky procent. V poslední době jsme se soustředili na výrobu výrobků s vysokou přidanou hodnotou," dodala finanční ředitelka Dagmar Ševčíková.

Synthesia existuje 95 let, aktuálně vyváží více než 80 procent zboží do 60 zemí světa a má více než 1000 zákazníků. Firma dodává produkty do odvětví nátěrových hmot a tiskových barev, barviv pro textilie, papírenský a kožedělný průmysl. Vyrábí nitrocelulózu, oxycelulózu a organické chemikálie.

Podnik zaměstnává 1650 lidí, v dceřiné firmě VUOS pracuje 250 lidí. Synthesia spravuje v Semtíně a Rybitví průmyslovou zónu SemtiZone, kde kromě ní podniká více než stovka subjektů s přibližně 4000 zaměstnanci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru