Americká internetová společnost Yahoo! se rozhodla přesunout svůj patnáctiprocentní podíl v největším čínském internetovém prodejci Alibaba do samostatného podniku.

Tento krok má podle agentury AP v budoucnosti ušetřit miliardy dolarů na daních. Yahoo! vlastní ve společnosti Alibaba 384 milionů akcií v hodnotě kolem 40 miliard dolarů (téměř bilion korun).

Yahoo! přesune podíl ve společnosti Alibaba do nově vytvořeného podniku s názvem SpinCo. Akcie tohoto podniku budou rozděleny mezi akcionáře Yahoo! podle velikosti jejich podílů.

Podle serveru CNBC se rozhodnutí společnosti očekávalo již měsíce. Akcie Yahoo! po oznámení stouply o sedm procent na 51,42 dolaru za akcii. Ve středu ráno byly na úrovni 47,99 dolaru za akcii, akcie Alibaby se ve středu pohybovaly na úrovni 102,94 dolaru za akcii.

Společnost Yahoo! v úterý večer rovněž představila výsledky za čtvrté čtvrtletí. Její tržby se meziročně snížily téměř o dvě procenta na 1,18 miliardy dolarů. Podle agentury Bloomberg nicméně byly v souladu s očekáváním analytiků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru