V lednu došlo k vyhlášení pátého ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku. Jejím cílem je vybrat nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti a zvolit nejvstřícnější pracoviště finančních úřadů nebo vybrat oblasti, které veřejnost v daních  trápí. Součástí této soutěže jsou i další kategorie jako například volba nejlepšího lektora v daních nebo daňová kancelář snů.

Aktuální ročník soutěže přinesl zatím rekordní počet lidí z řad odborné i laické veřejnosti. "Letos jsme obdrželi více než čtyři tisíce hlasů, což je oproti loňsku více než dvojnásobný nárůst," říká Robert Jurka, manažer soutěže.

Veřejnost v otevřeném hlasování rozhodla, že pracovníci finančních úřadů jsou nejvstřícnější na Vysočině a na Ostravsku. V desítce nejvstřícnějších finančních úřadu se umístil například i úřad v Českých Budějovicích, Rumburku či Praze 1. 

Vstřícný finanční úřad

• Finanční úřad pro Jihočeský kraj, územní pracoviště v Českých Budějovicích 

• Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj, územní pracoviště v Hlučíně 

• Finanční úřad pro Královéhradecký kraj, územní pracoviště v Hradci Králové 

• Finanční úřad pro Kraj Vysočina, územní pracoviště v Jihlavě 

• Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj, územní pracoviště Ostrava I 

• Finanční úřad pro Plzeňský kraj, územní pracoviště v Plzni 

• Finanční úřad pro hlavní město Prahu, územní pracoviště pro Prahu 1 

• Finanční úřad pro Ústecký kraj, územní pracoviště v Rumburku 

• Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, územní pracoviště ve Znojmě 

• Finanční úřad pro Kraj Vysočina, územní pracoviště ve Žďáru nad Sázavou

Právní prostředí si vysloužilo anticenu

Velkým tématem byla v minulém roce digitalizace. "Evergreenem zůstává v daňové problematice digitalizace. Počet klientů, kteří využívají Komfortní datovou schránku, se loni meziročně zvýšil o desítky procent,“ popsala Lenka Heřmánková, výkonná manažerka Ery, která má na starosti podnikatele. Její slova potvrdil i generální ředitel Finanční správy ČR Martin Janeček: „V roce 2014 jsme obdrželi více než 3,1 milionu ověřených datových zpráv a dokumentů. Například u přiznání DPH přichází elektronicky až 75 procent formulářů."

Nicméně digitalizace není jediné téma, které v poslední době hýbe daňovou veřejností. "Loni došlo k zásadním změnám daňových předpisů reagujících na rekodifikaci soukromého práva, nicméně nebyly to změny jediné. I proto si nestálé právní prostředí vysloužilo již třetí Daňový citron v řadě,“ okomentoval Janeček. 

„Daňoví specialisté se musí neustále vzdělávat a učit a vzrůstající počet účastníků této soutěže dokazuje, že u nás máme skutečně kvalitní profesionály. Velké plus navíc vidím v tom, že se přestáváme bát o kolezích říkat, že jsou dobří,“ uvedl Martin Tuček, prezident Komory daňových poradců.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.