Stačilo málo, a místo Harpy, reykjavícké koncertní haly ověnčené řadou cen, stálo v přístavu kousek od centra jen její torzo. Když byly konstrukční práce v roce 2008 zhruba v půlce, přišla ekonomická krize a stavbu zastavila. Nakonec všechny závazky související s jejím dokončením naštěstí převzal stát a město.

V divadelním představení Jak se stát Islanďanem v 60 minutách tenhle okamžik moderních islandských dějin shrnuje herec Bjarni Haukur Thorsson slovy: "A co myslíte, že se Islanďané tváří v tvář krizi rozhodli udělat? Just si postavit nejdražší barák na ostrově."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.