Nečekaný konec kurzového stropu švýcarského franku vůči euru a následné skokové posílení franku vůči všem významnějším měnám tvrdě dopadly na firmy, které obchodují na měnových trzích. Jedna z největších brokerských společností v sektoru FXCM utržila během několika sekund ztrátu, která vymazala celý její základní kapitál. Jiný měnový trader z Nového Zélandu rovnou vyhlásil bankrot.

Akcie společnosti FXCM, kterou pro spekulace na měnovém trhu využívá přes 150 tisíc klientů v desítkách zemí světa, přes noc na burze v New Yorku odepsaly 15 procent. Signály z tzv. poobchodního trhu svědčily o poklesu o dalších 12 procent.

FXCM uvedla, že těžké ztráty jejích klientů by pro ni mohly znamenat neplnění požadavků na kapitál, kterým musí podle regulace dostát.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ostrá změna postoje švýcarské centrální banky, která ještě před pár dny trvala na obraně franku, vyvolala turbulence na globálních trzích.
  • "Zprávy o dopadech této události na společnosti a obchodníky se teprve derou na světlo," prohlásil šéf jedné z poboček Excelu David Johnson.
  • Náhlou smrt zažila například novozélandská společnost Excel Markets, která kvůli ztrátě z nevýhodně nastavených sázek na franku a jiných měnách přišla o celý svůj kapitál a ohlásila ukončení činnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.