Dlouhé řady solárních panelů se opět stávají zajímavou investicí. Koncem loňského roku ožil zájem o odkup elektráren, které vyrostly během solárního boomu let 2009 a 2010. Mezi kupujícími lze najít známější jména - třeba Pražskou energetiku či skupinu J&T. Uvádí to poslední vydání týdeníku Ekonom.

Motivace kupujících se různí, často jim však jde o relativně bezpečné uložení peněz s předpokládaným zhodnocením sedm procent ročně. Samozřejmě jen v případě, že stát neprovede další zásah do nastavených podmínek podnikání.

Pražská energetika (PRE) skupuje hotové fotovoltaické elektrárny již čtvrtým rokem. Na konci loňského roku získala dvě zařízení u Mikova a Dačic, která dosud patřila skupině Black & Bush podnikatele Jana Kudery. Hodnota transakce včetně převzetí dluhu se pohybovala v řádu stovek milionů korun.

Celkem tak již má PRE ve svém vlastnictví sluneční elektrárny o výkonu téměř 19 megawattů, a pronikla tím do desítky největších majitelů těchto energetických zdrojů v Česku.

"Rozvojem našich aktivit v oblasti obnovitelných zdrojů plníme více cílů. Uspokojujeme poptávku našich zákazníků po zelené elektřině a zároveň posilujeme naši pozici jako Green company," vysvětlil mluvčí PRE Petr Holubec.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru