Mediální výbor sněmovny dnes znovu řešil, jestli Český rozhlas může pustit stanici mluveného slova ČRo Plus na VKV vysílače. Zpravodajsko-publicistický program dosud na VKV vysílá jenom v Praze. Aby mohl pokrýt velkou část republiky, musel by se nejdřív změnit zákon o Českém rozhlase. Ten dnes rozhlasu dovoluje jen tři celoplošné programy na VKV - jsou jimi Radiožurnál, Dvojka a Vltava.

Provozovatelé soukromých stanic se obávali, že další program naruší tržní rovnováhu veřejnoprávního a privátního vysílání. Veřejnoprávní médium se proto během uplynulých dvou měsíců dohodlo s komerčními rádii na podmínkách, za kterých jim nová stanice nebude vadit.

"Cesta byla dlouhá a přes svátky docela těžká. Nakonec jsme se na všem dohodli," řekl poslancům prezident mediální skupiny Lagardere Michel Fleischmann.

Dohoda má podle něj dva hlavní body. Český rozhlas najde kmitočty pro zprovoznění ČRo Plus ve své existující síti vysílačů, žádné nové nedostane. Provede to na své náklady a neohrozí vysílače přidělené soukromým provozovatelům. Druhý bod dohody konkrétněji vymezuje zákaz reklamy na ČRo Plus, na stanici nebudou klasické spoty ani sponzoring. Výjimku budou tvořit kulturní a sportovní komerční sdělení, která jsou přímo spojena s akcemi typu olympiády.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru