Ministerstvo školství odmítlo podpořit projekt on-line kurzů pro nadané středoškoláky. Vysvětluje to tím, že kurzy CTYOnline prestižní americké Johns Hopkins University jsou příliš drahé a i dosud fungovaly bez státních dotací.

Jak ale upozorňuje Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera, je dost pravděpodobné, že tímto krokem projekt v České republice skončí. Jeho gymnázium bylo přitom první, které se do něj zapojilo a vyzvalo k tomu i další školy. V letošním školním roce jich jsou čtyři desítky.

Projekt v Česku funguje od roku 2010, kdy ho podpořila česko-americká nadace American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies (AFCSLS). Samotné centrum CTY tehdy poskytlo slevu. Po letech se však instituce ozvaly, že už nemohou pokračovat v tomto rozsahu podpory. Během čtyř let do něj investovaly přes dvacet milionů. "Představa byla taková, že se to bude rozvíjet, a ne utlumovat," vysvětluje Jiří Růžička. Proto přišel na řadu stát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.