Fotbalová Sparta v minulé sezoně skončila podle magazínu Euro ve ztrátě 144 milionů korun. Pro letenský klub je to přesto nejlepší výsledek hospodaření za poslední tři roky, když v sezoně 2012/2013 skončil v minusu 190 milionů a předtím vykázal rekordní ztrátu 240 milionů.

Sparta, která o výsledcích informovala v pozvánce na valnou hromadu, neskončila od příchodu majitele Daniela Křetínského do klubu v roce 2004 v záporných číslech jen jednou. V plusu byla pouze v první sezoně a celková ztráta za všechna období už překročila jednu miliardu.

Právě kvůli dlouhodobé ztrátě se začala hospodařením českého mistra zabývat i Evropská fotbalová unie UEFA. Podle prohlášení letenského klubu však nejde o nic závažného.

Křetínský plánuje obří investici na Letné

Hospodářské výsledky klubu navíc majoritního vlastníka nijak neodrazují do investic do areálu stadionu na Letné. Podle údajů, které projektanti zaslali na posouzení EIA, plánuje Křetínský snížit kapacitu stadionu o 1165, postavit administrativní budovu, kam přesune kanceláře sídlící dnes v útrobách stadionu.

Nejvýraznější změnou by ale bylo sedmipodlažní obchodní centrum na místě dnešního tréninkového hřiště. To by obsahovalo i služební byty a rozlehlé parkoviště, s plochou 115 tisíc čtverečních metrů by bylo podobně rozlehlé jako Palladium na pražském náměstí Republiky. Patřilo by tudíž k největším stavbám svého druhu v Česku.

Jak radní Prahy 7, tak i vedení sousední Prahy 6 mají ale proti stavbě výhrady a na prosincových schůzkách se nechali slyšet, že by projekt měl být pojednán z hlediska urbanistického kontextu, zejména s ohledem na charakter okolní zástavby.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru