Švýcarský farmaceutický koncern Novartis dokončil prodej své veterinární divize za zhruba 5,4 miliardy dolaru (124 miliard Kč). Oznámila to firma, která se na prodeji divize do rukou amerického konkurenta Eli Lilly dohodla loni na jaře.

Novartis díky prodeji divize zaúčtuje do výsledků za letošní první čtvrtletí mimořádný příjem kolem 4,6 miliardy dolarů. Prodej veterinární divize je součástí reorganizace aktivit podniku.

Novartis se hodlá v budoucnosti zaměřit na své hlavní aktivity v oblasti výroby léků a péče o zrak. Celkové tržby společnosti v prvních třech čtvrtletích loňského roku dosáhly 43,4 miliardy dolaru. Tržby samotné veterinární divize činily zhruba 0,9 miliardy dolaru.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru