Poslední den loňského roku připravil uživatelům streamingové služby TV4you, která zdarma zprostředkovává vysílání třinácti televizních stanic, nepříjemné překvapení. Bez jakéhokoliv předchozího varování zmizela z internetu doména TV4you.cz a nefungují ani mobilní aplikace. Informovaly o tom zpravodajské servery Digizone.cz a Lupa.cz.

Důvodem je zablokování domény národním správcem, kterým je společnost CZ.NIC. Ta doménu zablokovala na základě předběžného opatření, které vydal Městský soud v Praze na žádost televize Nova. "Soud vyhověl našemu návrhu na předběžné opatření proti spolku In4You, který bez příslušných práv nakládal s naším vysíláním," uvedla mluvčí Novy Anna Suchá.

Tomuto aktu již dříve předcházelo vyřazení aplikace TV4you z on-line obchodu Google Play, který nabízí aplikace určené pro operační systém Android.

Velké české televize se do souboje s provozovatelem služby, spolkem In4you, pustily proto, že neměl jejich souhlas aby mohl dále šířit jejich obsah. Z podobného důvodu nedávno skončila služba Grabuj.cz, která umožňovala nahrávání televizních pořadů přes internet.

Uskupení In4you, v jehož čele stojí bývalý generální ředitel České televize a bývalý ministr kultury Jiří Balvín, tvrdí, že sporné televizní programy nestreamuje. Pouze prý dává divákům k dispozici technologickou platformu pro jejich sledování.

Služba je poskytována na vybrané kanály obsažené v pozemním vysílání DVBT, tzn. na ty kanály, ke kterým má uživatel zakoupena práva např. formou koncesionářského poplatku, a nabízí identické možnosti jako například TV Anywhere a další produkty výrobců TV přijímačů a zařízení pro smartTV příjem - tedy službu, kdy lze přistupovat z mobilních zařízení na on-line TV vysílání či na jeho záznam.

Po měsíci fungování měla služba podle provozovatele 10 000 řádně registrovaných uživatelů, kteří k ní přistupovali prostřednictvím mobilních zařízení na platformě operačního systému iOS a Android. Z toho až čtyři pětiny připadaly na uživatele s Androidem.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru