V Česku během prosince ubyly další prodejny se značkou Paneria. Aktuálně jich je po celé republice už méně než dvacet. Přitom ještě začátkem roku bylo těchto poboček s rychlým občerstvením téměř sedmdesát.

A podle původních plánů se měl jejich počet ještě zdvojnásobit na 140 a prodejny se značkou Paneria se měly otevřít i na východních trzích, například v Číně.

Jak ale nedávno informovaly Hospodářské noviny, během letoška se najednou začaly pobočky rušit a síť změnila provozovatele. Nikdo však nechtěl poskytovat více informací. Bývalý spolumajitel Marko Pařík jen přes asistentku vzkázal, že Paneria je již prodaná a nemá se k čemu vyjadřovat. A nového majitele nešlo přes měsíc sehnat.

HN teď zjistily, že klíčový okamžik, kdy rostoucí řetězec začal mít problémy, nastal v roce 2012.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Během několika měsíců zaniklo přes 50 ze 70 poboček Panerie.
  • Síť s rychlým občerstvením se totiž dostala do finančních problémů a tehdejší majitel skončil v insolvenci.
  • Nový provozovatel tvrdí, že má plán, jak Panerii zachránit. Mění design prodejen a nabídne například freshe.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.