Když šéfka Facebooku Sheryl Sandbergová napsala knihu Lean In, v překladu Opřete se do toho, spustila tím mezi ženami vlnu zájmu o kariéru. Dílo provozní ředitelky sociální sítě stálo i za myšlenkou vytvoření platformy Junior Lean In Club, která v Česku nově pomáhá mladým ženám.

"Junior Lean In je jedinečný koncept, který umožňuje mladým profesionálkám jak získávat z brilantní metodiky setkávání dle konceptu Lean In, na němž pracovala řada předních profesorů ze Stanfordovy univerzity, tak čerpat nové zkušenosti díky vzájemnému sdílení v rámci uzavřeného kruhu žen," říká Iva Petříčková z Business Leaders Fora, které projekt zastřešuje.

Klub je určený pro studentky posledních ročníků vysokých škol i pro juniorské manažerky. Zapojit se mohou také mladé ženy s ochotou pracovat na osobním rozvoji. Podstatou projektu je debata nad konkrétními tématy a následná šance stínování některé z matadorek českého byznysu.

Do projektu Lean In jsou dosud zapojeny dámy z předních společností. Patronkami jsou bývalá šéfka Vodafonu Muriel Anton a generální ředitelka ING Pojišťovny Renata Mrázová. „Věřím na networking, otevřenost, sdílení zkušeností, které mohou prostřednictvím inspirace a odstraňování našich vnitřních bariér a předsudků způsobit evoluční revoluci v genderové otázce,“ uvádí Mrázová, která napsala českou předmluvu ke knize Sheryl Sandbergové.

Registrační poplatek pro vysokoškolačky je čtyři tisíce korun, pro pracující manažerky činí osmnáct tisíc korun. Zájemkyně se mohou přihlašovat na internetových stránkách klubu do konce prosince. Následně porota Business Leaders Fora vybere deset nejzajímavějších profilů. "Díky projektu se potkávají výjimečné osobnosti a setkávání mají jedinečnou atmosféru i dopad jak na soukromý, tak profesní život," tvrdí Petříčková.

Junior Lean In Clubu se také účastní řada manažerek z TOP 25 žen českého byznysu sestaveného podle žebříčku Hospodářských novin. Zapojují se firmy jako Česká spořitelna, Bayer, Linet, GE Money Bank, EY, Plzeňský Prazdroj, Bernard, ale též dámy z firem regionálních a střední velikosti.

 

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru