Poplatky, které obchodníci odvádějí za to, že jejich zákazníci mohou v obchodech platit kartami, klesnou. Od ledna se to bude týkat těch, kteří akceptují platby kartami Visa. U karet MasterCard si budou muset obchodníci počkat na celoevropskou regulaci, která by měla přijít během příštího roku.

Podle zjištění HN všech pět bank, které obchodníkům přijímání karet obstarávají, zareagovalo na nedávný ústupek Visy ve sporech s Evropskou komisí. Novinku, která obchodníkům umožní ušetřit, spustí ve spolupráci se sesterskými bankami.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.