Rakouská skupina Erste Group Bank (ERSTE) zaznamenala poměrně výrazné změny v akcionářské struktuře. Největší akcionář, Erste Foundation, výrazně snížil svůj podíl, a to z 21,5 na 11,9 procenta. Prodej akcií napomohl nadaci snížit její zadlužení na 440 milionů eur. Vzhledem k očekávané rekordní ztrátě za letošní rok lze tedy očekávat, že v příštím roce ERSTE neuskuteční výplatu dividend. Podobný krok nadace učinila v obdobné situaci již před lety.

Svůj podíl naopak zvýšila z 9,1 na 9,9 procenta třetí největší španělská banka CaixaBank. Ta za blíže nespecifikovanou tržní cenu od nadace koupila 3,5 milionu akcií. Další podíly se přesunuly do navázaných rakouských spořitelen kontrolovaných nadací, které zvýšily podíl z 3,4 na 5,2 procenta. Tři procenta akcií pak skončily ve skupině pojišťovny VIG, konkrétně ve Wiener Städtische Wechselseitige Versicherungsverein (WSW).

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru