Stříbrný válec se míhá tak rychle, že jeho povrch člověku splývá. Není divu, rychlost tří tisíc otáček za minutu okem postřehnout nejde - stejně jako nanovlákna, která se na válec namotávají. Stojíme v Dolní Dobrouči, v jedné z laboratoří společnosti Contipro Pharma, a pozorujeme možnou budoucnost medicíny.

Na speciálním přístroji tu v elektrickém poli pod napětím až 60 tisíc voltů vyrábějí vlákna tisíckrát tenčí než vlas, která na sebe dokážou vázat antibiotika nebo léky zastavující krvácení. Jejich potenciál je ale ještě mnohem větší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.