Česká pošta spouští projekt zasílání dopisů on-line. Od 23. ledna tak bude možné poslat dopisy přímo od počítače, aniž by člověk musel vyjít ven z domu. Služba se jmenuje ČP Cloud a pošta na ni nejprve láká prostřednictvím pilotního provozu, kdy mohou lidé poslat od počítače přání, kterým přispějí na Konto Bariéry.

Text dopisu se napíše do příslušného formuláře, odesílatel vyplní údaje o sobě a adresátovi a následně si vše zkontroluje v náhledu. Poté zaplatí, a to převodem z účtu, platební kartou nebo SMS zprávou.

Vše se tedy vyplňuje ve speciální počítačové aplikaci, což je jeden z rozdílů oproti službě DopisOnline, kterou pošta představila už před pěti lety. V rámci ní totiž zákazník musí nahrát dopis ve formátu PDF a dodržovat pravidla o umístění adres odesílatele a příjemce. Podle mluvčí pošty bude mít ČP Cloud také více funkcí, a to třeba archivaci dokumentů v důvěryhodných úložištích.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.