Britská maloobchodní společnost Tesco v úterý opět varovala, že její celoroční zisk zaostane za očekáváním. Společnost nyní předpokládá, že její celoroční zisk nepřekročí 1,4 miliardy liber (49 miliard korun). Analytici jej přitom odhadovali v průměru na 1,94 miliardy liber, napsala agentura Reuters.

Akcie podniku, který působí rovněž v České republice, reagovaly na toto varování prudkým poklesem. Titul obchodovaný na londýnské burze oslabil od zahájení úterního obchodování o necelých deset procent. Tesco se letos potýká s odlivem zákazníků a účetním skandálem.

Firma letos zhoršila celoroční výhled již několikrát. Přiznala rovněž, že nadhodnotila zisk za první pololetí o 263 milionů liber. Společnost také upozornila, že zavedla nová pravidla a postupy, jež mají zajistit správnost a transparentnost účetnictví.

Dodala, že investovala do zlepšení svých služeb a nabídky sortimentu. Tesco nyní čelí odlivu zákazníků, kteří kvůli snaze o úspory dávají přednost diskontním prodejcům.

Tesco je největší maloobchodní společností v Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě. Od roku 1996 působí rovněž na českém trhu. V současnosti má v tuzemsku více než dvě stovky obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Provozuje také franšízingovou síť Žabka, která čítá více než stovku obchodů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru