Novým ředitelem Raiffeisenbank bude podle časopisu Forbes šéf slovenské Tatra banky Igor Vida. Nastoupit má příští rok, nejspíš 1. dubna. Ředitel Mário Drosc po dvou letech končí. Tatra banka patří do skupiny rakouské Raiffeisenbank. Mluvčí Tomáš Kofroň informaci potvrdil, tiskovou zprávu vydá banka odpoledne.

"Na konci letošního roku skončí Drosc z vlastního rozhodnutí své více než osmileté působení ve vedení Raiffeisenbank. Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva se od počátku dubna stane Igor Vida, v přechodném období bude dočasným řízením banky pověřen místopředseda představenstva Rudolf Rabiňák," uvedla Raiffeisenbank. Rabiňák v představenstvu Raiffeisenbank zodpovídá od roku 2001 za firemní bankovnictví.

Drosc do Raiffeisenbank nastoupil v září 2006, kdy se stal členem představenstva zodpovědným za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity banky a od počátku roku 2013 byl i generálním ředitelem a předsedou představenstva.

Nastupující ředitel Vida má podle Forbesu na Slovensku pověst velmi úspěšného bankovního manažera, Tatra banka pod jeho vedením vyrostla z malého ústavu v jednu ze tří největších bank v zemi. Letos na jaře byl vybrán jako nejrespektovanější generální ředitel na Slovensku v anketě PwC a Forbes.

Raiffeisenbank patří mezi středně velké banky v Česku, své bankovní služby poskytuje v tuzemsku od roku 1993. Za tři čtvrtletí jí vzrostl čistý zisk meziročně o 6,5 procenta na 1,6 miliardy korun. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru