Všichni to trochu tušili, ale nikdo to doteď neříkal nahlas. Aby mohl státem vlastněný Český Aeroholding každoročně vyplácet miliardové dividendy do státního rozpočtu, potřebuje razantně změnit způsob podnikání. Václav Řehoř, předseda představenstva holdingu, pod který spadá mimo jiné Letiště Praha nebo České aerolinie (ČSA), má údajně lék: vypsat nové soutěže na dodávku služeb, snížit platy manažerům, investovat do kvality a vytvořit v rámci holdingu konkurenční prostředí, kde dceřiné firmy nebudou na sobě ekonomicky závislé.

Vinu za neefektivní hospodaření na předchozí vedení ale nesvádí. "Nenastoupil jsem do firmy proto, abych tu na někoho něco vyšťoural," říká v rozhovoru Řehoř.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.