Systém Disqus používají velká média v zahraničí (CNN, TIME, Fox News, Wired ad.), v ČR pak z médií např. Respekt či Aktuálně.cz.

Možnost komentovat budou mít nadále pouze přihlášení uživatelé v Disqusu. Věříme, že tento krok (společně s našimi případnými moderátorskými zásahy) bude mít za následek zkvalitnění diskusí a časem ho oceníte i vy.

Jaké jsou výhody systému Disqus?

 • přehlednější rozhraní diskusí
 • profily diskutujících
 • upozornění na nové komentáře e-mailem
 • ochrana proti spamu
 • prvky sociálních sítí

Jak se do systému přihlásíte?

Pokud máte účet Google, Facebook, Twitter, Yahoo či OpenID, můžete se snadno přihlásit pomocí těchto služeb.

Další možností je vytvořit si uživatelský účet v systému Disqus. Můžete tak učinit v dialogovém okně konkrétní diskuse, případně na stránkách Disqus.

Jako poskytovatel diskuzní platformy neseme právní zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků a proto si vyhrazujeme právo na jejich mazání, budou-li porušovat zákony (například podněcování náboženské a rasové nesnášenlivosti).  

Pravidla diskuzí

 • Nepoužívejte vulgární výrazy. Nenapadejte slovně ostatní diskutující či autory. Kritiku lze vyjádřit i slušným způsobem.
 • Vyjadřujte se k tématu. Pište o tom, co má s článkem souvislost. Pokud máte připomínku mimo téma (třeba ke způsobu fungování Respekt.cz, diskuzí apod.), kontaktujte nás mailem.
 • Neopakujte stále stejné (či jen drobně se lišící) sdělení.
 • Nezahlcujte diskuzi více za sebou jdoucími komentáři. Dejte také šanci ostatním reagovat. 
 • Nezneužívejte diskuze k reklamním účelům, nešiřte spam.
 • Nepoužívejte fiktivní identity. Vystupujte za sebe, nepředstírejte, že jste někdo jiný. 

Pokud nerozumíte důvodům, proč byl váš příspěvek smazán či účet zablokován, napište nám na admindiskuse@economia.cz. Je možné, že váš komentář jen neprošel naším spamovým filtrem. Napište nám na mail uživatelské jméno a případně konkrétní diskuzi. Případ prověříme a sdělíme vám důvody. (Pokud u svého účtu uvedete e-mail, pravděpodobně vás sami v takovém případě kontaktujeme a upozorníme vás na smazání příspěvku.)

Pokud nám chcete nahlásit opakované porušení pravidel ze strany jiného uživatele, nebo nás chcete kontaktovat ve věci, která se netýká konkrétního článku, napište nám na admindiskuse@economia.cz

Děkujeme, že respektujete tato pravidla a věříme, že i díky tomu budou diskuze kultivovanější.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru