V říjnu bylo vyhlášeno 92 bankrotů obchodních společností, tedy o 16 méně než v září. To je po lednu druhý nejnižší počet v letošním roce. Živnostníků zbankrotovalo 679 - o 5 méně než minulý měsíc. Osobní bankroty byly v říjnu na nejnižším počtu - 1 375 - od loňského června. Vyplývá to z analýzy CRIF – Czech Credit Bureau.

Z celkového počtu vyhlášených bankrotů fyzických osob podnikatelů jich 605 mělo formu oddlužení. Skutečných bankrotů tak bylo o něco více než desetina celkového počtu, což je rovněž druhý nejnižší počet po lednu v letošním roce. Od ledna do října bylo v průměru za jeden měsíc vyhlášeno 108 bankrotů obchodních společností a 632 bankrotů fyzických osob podnikatelů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.