Česko si v žebříčku vnímání korupce oproti loňskému roku o tři body přilepšilo na 51 bodů ze sta. Poskočilo díky tomu o čtyři příčky na 53. pozici ze 175 zkoumaných zemí světa. Podobného výsledku dosáhly země, jako je Slovensko, Gruzie, Malajsie, Bahrajn nebo Samoa. Žebříček tzv. Indexu vnímání korupce (CPI) sestavuje Transparency International (TI).

Mezi evropskými státy (členové EU, Norsko, Švýcarsko a Island) je Česko na 25. pozici z 31 zemí a za ním jsou například Řecko, Itálie nebo Rumunsko, naopak z blízkých zemí jej předběhly Polsko a Maďarsko. Česko je tak nad světovým průměrem, který čítá 43 bodů ze sta, ale pod evropským průměrem 66 bodů ze sta.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.