Ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) koupil další privátní kliniku zaměřenou na umělá oplodnění a genetiku. Babiš v tomto roce koupil podobných klinik hned několik, mezi nimi je například největší česká klinika Reprofit nebo IVF Olomouc. Zprávu přinesl časopis Forbes.

Kliniku Gennet koupil pro Babiše jeho fond Hartenberg. Podle šéfa fondu Jozefa Janova je tím budování zdravotnického řetězce s názvem FutureLife dokončeno. Pro Forbes Janov uvedl, že minoritní podíl FutureLife by do pěti let mohl skončit na pražské burze.

Společnost Hartenberg Holding vytvořili Babiš s Janovem v loňském roce poté, co Babiš "přetáhl" Janova z Penty. Řetězec FutureLife před koupí Gennetu podle časopisu Ekonom ovládl dvacet procent trhu s umělým oplodněním.

V květnu koupil Hartenberg brněnskou kliniku Reprofit International a pražské GynCentrum. V srpnu následoval nákup pražské kliniky Iscare. V listopadu se k FutureLife připojilo První privátní chirurgické centrum, které pod značkou Sanus provozuje kliniky ve třech krajských městech. Na Slovensku už patří Babišovi kliniky Iscare a Pleuran.

Tržby řetězce FutureLife se budou ročně pohybovat okolo 1,4 miliardy korun, srovnatelná je cena za všechny firmy dohromady – zhruba 1,5 miliardy korun. O asistovanou reprodukci je čím dál větší zájem. Značnou část klientů českých klinik tvoří cizinci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru