I přestože nelze rozmary počasí jednoduše předvídat, je možné se na ně předem připravit. Dobré krizové plány totiž obsahují jednoznačnou definici odpovědností a kompetencí, komunikaci v případě kalamitních scénářů i způsoby, jak zajistit obsluhu klientů a prioritních zákazníků, u nichž by zdržení mohlo vyústit až v jejich ztrátu.

"Bohužel i u velkých společností se v naší praxi setkáváme s tím, že bezpečnost zaměstnanců během kalamitních situací nestojí na prvním místě. Velkou slabinou je i komunikace, jak v takových případech postupovat," komentuje Tomáš Kuča, partner v oddělení Řízení rizik společnosti PwC Česká republika. 

Analýza PwC přitom odhaduje, že pouze pětina podniků disponuje adekvátně zpracovaným krizovým plánem, přitom dle Tomáš Kuči je kvalitní krizový plán a proškolení zaměstnanci základem k efektivnímu zvládnutí podobných situací. 

Kalamita
Kalamita.mp4.jpg

Společnosti rovněž často nemají připraveny náhradní lokality pro případ náhlé nedostupnosti svých sídel. Problémem bývají i nevhodně uzavřené smlouvy s dodavateli, které firmě včas nezajistí potřebnou součinnost dodavatelů v případě neočekávané kalamity. Při plánování kontinuity podnikání se firmy často chybně soustředí pouze na oblast IT a zapomínají na aktualizaci a testování svých krizových plánů. 

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.