ING Bank po čtyřech letech mění od pondělí generálního ředitele. Nástupcem dosavadního šéfa se stal Jaroslav Vittek. Stejnou funkci měl v předchozích čtyřech letech na Slovensku. Na postu nahradí Jana Bartholomeuse, který nastoupil do vedení ING Bank v Česku také v roce 2010.

Podle ING bude Vittek řídit rozvoj korporátního i retailového bankovnictví. "Chci budovat a prohlubovat profilaci a vnímání ING Bank jako prvotřídního specializovaného spolehlivého bankovního partnera pro velké lokální i nadnárodní korporátní a institucionální klienty," uvedl Vittek.

Nový generální ředitel české pobočky už v průběhu studií na Ekonomické univerzitě v Bratislavě odjel na stáž do ING Bank v Holandsku. Pro slovenskou ING Bank začal následně pracovat v roce 1993, tedy rok po té, kdy skupina vstoupila na československý trh. Prošel si mnoha pozicemi, řídil úvěrová rizika, produkty platebního styku nebo správy a úschovy cenných papírů. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru