PPF bance stoupl za tři čtvrtletí 2014 čistý zisk meziročně o dvacet milionů na 657 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o osm procent na 113 miliard korun. PPF o tom informovala v pondělí.

"Za tři čtvrtletí roku 2014 jsme dosáhli čistého zisku 657 milionů korun, což představuje mírný meziroční růst o tři procenta. Stejným tempem rostl také objem poskytnutých úvěrů v porovnání se stejným obdobím loňského roku, a to při stabilních hodnotách bilanční sumy a kapitálové přiměřenosti," uvedl generální ředitel banky Petr Jirásko.

Úvěry klientům PPF banky meziročně vzrostly o tři procenta na 32 miliard Kč. Hlavním zdrojem financování zůstaly závazky vůči klientům, které proti konci roku 2013 vzrostly o deset procent na 96 miliard Kč.

Celková kapitálová přiměřenost dosáhla koncem září 12,9 procenta, ve srovnání s koncem roku 2013 se zvýšila o 1,2 procentního bodu.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N. V., podíl 6,7 procenta drží hlavní město Praha. Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví.

Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru