Firma zabývající se servisem vysokotlakých potrubí, výrobce elektroniky pro auta i traktory, start-up, který vyvinul seniorskou aplikaci pro tablety a smartphony nebo malá hydroelektrárna na řece Moravě. To je pouze polovina z osmi vítězů cen Projekt roku 2013. Tímto oceněním ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s agenturou CzechInvest každoročně tituluje tuzemské projekty z evropských dotací, které podle názoru poroty vyčnívají nad ostatními.

Osm kategorií cen kopíruje strukturu operačního programu, ze kterého "soutěžící" dotace čerpali. Jedná se totiž o Operační program podnikání a inovace a kategorie potom odpovídají jeho podprogramům. Celkem bylo loni z programu čerpáno 1377 dotací na dokončené projekty. Vyjádřeno penězi se "prodotovalo" 7 miliard korun. Za celé sedmileté dotační období to potom bylo 84,4 miliardy korun, které směřovaly do 9 855 projektů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru