Jak říká jedno lidové přísloví ,,Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“. Podle dění z listopadu, ne 1989 ale 2014, bychom mohli konstatovat, že z Vysočiny asi nepochází. Během pouhých několika týdnů náš pan prezident, dokázal něco, co se nepovedlo snad žádnému vysokému státnímu představiteli v historii svobodného českého státu. Nebudu se vracet k vrávorání ve společnosti státních klenotů, bohužel nám Miloš Zeman dal mnohem více důvodů, opět ztratit veškerou národní hrdost.

Vše začalo oficiální návštěvou Čínské lidové republiky. Přílet do nejlidnatější země světa se ještě obešel bez povyku, ale jak praví klasici, šlo jen o zlověstné ticho před bouří. Mezinárodní návštěva pokračovala nadbíháním komunistickému režimu s plyšovou figurkou Krtečka v náručí a ujišťováním čínské strany, že náš nejvyšší státní představitel nepřiletěl nikoho poučovat a už vůbec ne o lidských právech, nýbrž se učit, jak spojovat a stabilizovat společnost. To je chvályhodné, ač podivné. Učit se něco jako toleranci a pochopení od totalitního režimu, navíc téměř rok a půl po zvolení, kterému předcházela kampaň, jehož hlavním mottem a cílem bylo právě spojení rozdělené společnosti. Stejně tragikomický byl i návrat soukromým letadlem, který byl zaplacen investičními skupinami PPF a J&T.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru