Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) vzrostl za tři čtvrtletí zisk před zdaněním o 36,4 procenta na 430,8 milionu eur (téměř 12 miliard Kč). Dařilo se jí hlavně v zemích střední a východní Evropy. Firma, která působí i v České republice, to uvedla v úterním sdělení.

Hrubé příjmy z pojistného se za leden až září snížily o 0,2 procenta na 7,04 miliardy eur. Za poklesem je vývoj směnných kurzů. Bez zahrnutí tohoto vlivu naopak příjmy o 1,7 procenta vzrostly. V divizi životního pojištění pojistné vzrostlo o 1,7 procenta.

Ve střední a východní Evropě se zisk před zdaněním zvýšil o 9,5 procenta a bez vlivu kurzových výkyvů dokonce o 14,2 procenta. Na celkovém zisku skupiny měl region podíl 56,7 procenta. V Rakousku zisk vzrostl o 10,6 procenta.

V České republice se zisk před zdaněním snížil o 11,9 procenta na 127,6 milionu eur. Příjmy z pojistného klesly o 2,8 procenta na 1,28 miliardy eur.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Koncern tvoří zhruba 50 společností ve 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru