Tak dlouho si Miloš Zeman koledoval, až si vykoledoval. Nadbíhal Rusku a Číně, relativizoval koncept lidských práv, vulgárně urážel zastánce opačných postojů, až se jeho hrubému ideologickému pytli dostalo hrubé záplaty. Byl vypískán demonstranty na Albertově – příznačně v den boje za svobodu a demokracii, za hodnoty, kterých jako by si přestal vážit.

Vajíčka letící na hlavu prezidenta nejsou ničím estetickým a už vůbec ne ničím, na co by jejich vrhači mohli být pyšní. Už kvůli tomu, že žádná země by si neměla takto drsným způsobem řešit své vnitřní problémy před očima prezidentů sousedních států. Ale vzhledem k celkovému průběhu akce, kdy demonstranti vypískali Miloše Zemana, aby vzápětí tleskali Joachimu Gauckovi a Bronislavu Komorowskému, nejde o ostudu Česka, ale primárně o ostudu českého prezidenta.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru