Finanční skupina Expandia prodala podíl v logistickém parku Trilogy v moskevské oblasti a ve společnosti Stinctum vlastnící pozemky v Nižném Novgorodu skupině PPF Real Estate. Expandia o tom informovala v tiskové zprávě.

Skupina PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, získala od Expandie 25 procent v parku Trilogy a třetinový podíl ve firmě Stinctum.

"Přes složité podmínky během hospodářské a finanční krize se v průběhu našeho působení v projektu Trilogy Park podařilo zrealizovat výstavbu moderního logistického parku na kraji Moskvy," uvedl místopředseda představenstva Expandie Michal Záveský.

"Rozhodli jsme se náš podíl prodat, protože je dnes projekt plně funkční a obsazený a jeho další významný rozvoj je plně vyčerpán," dodal. Skupina se chce nyní více věnovat jiným aktivitám, především v České republice.

Logistický park Trilogy se nachází zhruba sedm kilometrů od Moskvy a nabízí více než 100 tisíc skladovacích a kancelářských ploch. Park byl dokončen v roce 2011 a v současnosti je plně obsazen nájemci.

Expandia je českou privátní investiční společností, která vznikla v první polovině 90. let minulého století. V minulosti se věnovala zejména privatizačním procesům, obchodování na sekundárních trzích s cennými papíry i počátečnímu rozvoji jiných finančních produktů v ekonomikách transformujících se zemí střední Evropy.

V současnosti se zaměřuje jak na investice do realitních projektů, tak na investice v průmyslu. Expandia má nyní mimo jiné podíl ve společnostech Gumotex či Jitona. Vlastní pražský hotel Clement nebo administrativně-obchodní centrum Avalon v Plzni.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu nerostů, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V Česku vedle nedávné akvizice O2 působí v bankovnictví, finančních službách, realitách či biotechnologiích.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru