Průmyslová výroba v zemích Evropské unie a eurozóny v září ve srovnání s předchozím měsícem vzrostla o 0,6 procenta. V srpnu naopak v obou regionech produkce průmyslu klesla. K růstu přispěla produkce kapitálového zboží a energie. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

V srpnu se výroba v EU snížila o 1,2 procenta a v zemích platících eurem o 1,4 procenta. Meziročně výroba v obou oblastech stoupla shodně o 0,6 procenta.

Produkce kapitálového zboží v EU vzrostla meziměsíčně o 2,4 procenta a energií o 0,3 procenta. Výroba polotovarů se však snížila o 0,4 procenta a zboží krátkodobé spotřeby o 0,9 procenta. Produkce zboží dlouhodobé spotřeby klesla o 1,7 procenta.

Nejvýrazněji v září rostla průmyslová výroba v Chorvatsku, České republice a Irsku, a to o více než čtyři procenta. Naopak v Dánsku klesla o 5,6 procenta a v Portugalsku o 4,1 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru