Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group vydala v pondělí 200 milionů akcií a zvýšila tím svůj akciový kapitál téměř na trojnásobek.

Nové akcie prodala Orco Property Group dvěma českým investorům celkem za 59,2 milionu eur (tj. 1,63 miliardy Kč). Společnost Aspley Ventures Limited spojená s podnikatelem Pavlem Špankem upsala sto milionů nových akcií Orka. Dalších sto milionů akcií koupí společnost Fetumar Development Limited spojená s Janem Gernerem.

Akciový kapitál firmy se vydáním akcií zvýšil z 11,45 milionu eur na 31,45 milionu eur. Cena nové akcie vychází zhruba na 0,30 eura. Celkový počet akcií Orca po zvýšení kapitálu stoupne z dosavadních 114,5 milionu na 314,5 milionu.

Firma uvedla, že se bude snažit o uvedení nových akcií na burzy v Paříži a Varšavě. Podnik v září stáhl své akcie z pražské burzy, už v roce 2011 se s nimi přestalo obchodovat v Budapešti. Orco hospodařilo v letošním prvním pololetí s čistou ztrátou 63 milionů eur po zisku sedmi milionů eur před rokem. Tržby společnosti se propadly o více než polovinu na 16,8 milionu eur.

Orco Property Group v úterý také podle agentury Reuters oznámila, že z funkce jejího generálního ředitele odchází Tomáš Salajka.

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V české metropoli patří mezi hlavní chystané projekty firmy zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech. Největším akcionářem Orca se letos stal podnikatel Radovan Vítek, který až do nynějšího zvýšení kapitálu v podniku vlastnil přes 30 procent akcií a fakticky jej ovládal.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru